Macquarie University Bursa'da açıldı

01.10.2013 16:35 tarihinde yayınlandı 514 defa okundu 0 defa yorumlandı
Macquarie University Bursa'da açıldı
MACQUARİE UNIVERSITY ENGLISH LANGUAGE CENTRE BURSA DİL EĞİTİM KAMPÜSÜ AÇILDI…
 
Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsü’nün açılışında konuşan Avustralya Ankara Büyükelçisi Ian Biggs, iki ülke arasında uygulanan vize işlemlerinin kolaylaştırılması adına çalışmaların devam ettiğini belirtti. Biggs, “Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerine yardımcı olacağız” dedi.
Macquarie University’nin 25 yıldır İngilizce dil eğitimi veren kurumu olan English Language Centre çatısı altında başarıyla hizmet veren Macquarie University English Language Centre’nin Türkiye’deki ilk kampüsü Bursa’da açıldı. 
Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsü’nün açılışında konuşan Avustralya Ankara Büyükelçisi Ian Biggs, iki ülke arasında uygulanan vize işlemleri hakkında açıklamalarda bulundu. 
 
Vize işlemlerinin kolaylaştırılması adına çalışmaların devam ettiğini belirten Büyükelçi Biggs, “Vize konusuna gelince, onda da gereken kolaylığı göstermeye çalışıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Vize alımı konusunda kesinlikle desteğimiz olacaktır” dedi.
 
Bursa’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Avustralya Büyükelçisi Ian Biggs iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına Bursa’da açılışı yapılan kampüsün önemli göreve sahip olduğunun altını çizdi. Büyükelçi Ian Biggs, Bursa’da açılışı yapılan kampüsle birlikte Türkiye ile Avustralya arasındaki öğrenci değişimi çalışmalarının da hızlanacağını da sözlerine ekledi.
 
BURSA ÖNEMLİ BİR KAMPÜS KAZANDI
 
Dil eğitim kampüsünün açılışında konuşan Macquarie University English Language Centre Türkiye Direktörü Mehmet Kaygusuz ise, açılışı yapılan kampüs ile birlikte Bursa’nın yeni bir dil eğitim kampüsü kazanmış olduğunu söyledi.
 
Mehmet Kaygusuz, Dünyada 5 kıtada İngilizce dil eğitimi veren yaklaşık 300 kurumu ziyaret ettiğini ve müfredat, sistem ve teknolojik altyapının en iyisini Türkiye’ye getirdiklerini 
ifade etti.
 
Açılışı yapılan kampüs ile yurtdışında dil eğitimi almak isteyen, fakat fırsatı olmayanlara Bursa’da bu şansı tanıdıklarını ifade eden Kaygusuz sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Biz Bursa olarak, Macquarie University English Language Centre’nin Avustralya dışında; Ürdün, Bangladeş ve Vietnam’dan sonra dünyadaki dördüncü kampüsü durumundayız. Macquarie University English Language Centre Bursa olarak misyonumuz, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen; fakat buna imkân bulamayan öğrencilere Avustralya kalitesinde İngilizce dil eğitimi sunmaktır. Bursa kampüsünde uygulanan eğitim programı, kullanılan eğitim araç ve gereçleri, rehberlik ve ölçme-değerlendirme sistemi Avustralya merkez kampüs ile birebir aynıdır.”
 
VALİ YARDIMCISI KARTAL DA 'VİZE' DEDİ
 
Açılışa katılan Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal da iki ülke arasındaki vize uygulamalarına değindi. İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişememesinin temel probleminin vize uygulamaları olduğunu iddia eden Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, “Avusturalya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin yeteri düzeyde olmayışının temel sebeplerinden biri vize sorunu. Avustralya’nın vize veriş düzeyini belli bir yere çekmesi lazım” ifadelerini kullandı.
 
Dil eğitimlerinde Avustralya’nın da tercih edilen ilk ülkeler arasında yer alması gerektiğini ifade eden Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, “Yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin Amerika ve 
İngiltere’nin yanına Avustralya’yı da eklemesi gerekir. Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı olarak böyle önemli bir eğitim kurumunu Bursa’da görmekten mutluluk duydum. Bu önemli kurum Bursa’mıza hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
 
Macquarie University Finans Direktörü Wayne Blanch de Macquarie University ile English Language Centre hakkında teknik bilgiler verdi. Türkiye’ nüfusunun yüzde 42’sinin 24 yaş grubunda olduğunu belirten Wayne Blanch, 2010 yılında 49 bin 116 Türk öğrencisi ve denizaşırı ülkelerde yabancı dil eğitimlerini tamamladığına dikkat çekti. 
 
Açılışa; Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, BOSİAD Başkanı Faik Çelik, DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yedikardeş, BTSO Meclis Üyesi Başkanı Zafer Bulut ve Bursa Teknik Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir’in yanısıra çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Yorumlananlar
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
'MY GYM' Bursa'da açılıyor 534
Orhan Sarıbal'dan 20 bin kişil... 378
Şırnak'ta 1 asker şehit! 364
Hoşçakal Konur abi! 229
İntam'da tarihi imzalar atıldı 148
Koalisyon görüşmelerinden sonu... 136
Lice'de 4 asker şehit! 117
Bursa'da ekonomi gazetecileri ... 111
Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
Yükleniyor...
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Günlük Gazeteler
Oku
Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !
Süper Lig
Süper Lig
Yükleniyor...
Linkler

Arşiv